MUZYCZNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE W HACZOWIE

27-05-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

SPOTKANIE MUZYCZNE W BIBLIOTECE W HACZOWIE

Dnia 25 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się kolejne spotkanie muzyczne z udziałem Pani Doroty Gierlach.

Tym razem Pani Dorota przygotowała prezentację na temat polskiego repertuaru muzycznego z lat 70. tych. Z ogromną przyjemnością przypomnieliśmy sobie sylwetki nieżyjących już wielkich, artystów, muzyków, kompozytorów, autorów tekstów  i wokalistów takich jak: wciąż nieodżałowana Anna Jantar, Zbigniew Wodecki, Tadeusz Nalepa, Ryszard Riedel, Witold Paszt, Krzysztof Krawczyk, Romuald Lipko, Waldemar Kocoń i wielu innych.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania był oczywiście występ solowy wspaniałej wokalistki, jaką jest Pani Dorota Gierlach. Dziękujemy za wyśpiewane utwory z repertuaru Pani Anny Jantar, Eleni, Hanny Banaszak, Krzysztofa Krawczyka, Alicji Majewskiej, Haliny Kunickiej i Waldemara Koconia. Dużą niespodzianką był dla nas utwór pt. „Tobie mamo”, trochę zapomniany, mało dzisiaj śpiewany w Radio, a którą tak pięknie wykonywał niezapomniany Krzysztof Krawczyk.

Dziękujemy Pani Dorocie za wspólnie spędzone chwile pełne wzruszeń, wspomnień i muzycznych ekspresji.  Wystarczy przeczytać nazwiska artystów, których piosenki śpiewała Pani Dorota, aby docenić jej talent muzyczny, wokalny i kunszt artystyczny.

Dziękujemy także Państwu, którzy tak licznie przychodzicie na biblioteczne spotkania muzyczne, bo jak mawia Pani Dorota: „Muzyka łagodzi obyczaje, leczy ciało, umysł i duszę”.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIA!

Dyrektor GBP w Haczowie

wraz z pracownikami