KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY CYTAT ROZSTRZYGNIĘTY!

10-02-2021 No Comments Nowości Grażyna Serafin

29 stycznia w GBP w Haczowie został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszy cytat”  związany z książką, czytaniem i biblioteką. Konkurs zorganizowano w ramach  ogólnopolskiej akcji: „Stwórzmy wspólnie drzewo cytatów w bibliotece”.  W naszej bibliotece postanowiliśmy stworzyć „Choinkowe drzewo cytatów”. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, ponieważ otrzymaliśmy mnóstwo przepięknych cytatów. Wybór był bardzo trudny, dlatego postanowiliśmy wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria to dzieci i młodzież szkolna.

II kategoria to dorośli.

W pierwszej kategorii przyznaliśmy nagrodę za przepiękny cytat i oryginalne wykonanie ozdoby choinkowej dla  uczennicy z klasy III ze  Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej – Amelii G.

W drugiej kategorii przyznaliśmy nagrodę Pani Iwonie L.T. za cytat, który zawiera wyjątkowo trafne przesłanie.

Przyznano również wyróżnienie dla uczennicy klasy III ze Szkoły Podstawowej z Jabłonicy Polskiej – Urszuli K. za piękne cytaty i starannie wykonane ozdoby choinkowe.

Gratulujemy zwycięzcom  i dziękujemy za udział w konkursie i owocną współpracę z Biblioteką.

Poniżej prezentujemy nadesłane prace i wybrane cytaty:

1. „Człowiek regularnie czytający potrafi być równie wrażliwy na stany psychiczne innych osób, co osoba utrzymująca regularne i satysfakcjonujące kontakty społeczne”. – „Zanim będzie za późno” Tomasz Kozłowski

1. „Joanna nie zdawała sobie sprawy, czy umysł jej został pokrzepiony, czy nie. Ale doznawała nieodpartego wrażenia, że gdyby przeczytała książki Johna Fostera kilka lat wcześniej, to życie jej inaczej by wyglądało.” – „Błękitny Zamek”

Lucy Maud Montgomery

1. „Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury” – Jan Paweł II [w] „Frywolitki 2” Małgorzata Musierowicz

1. „Bardzo lubił tak wchodzić znienacka do pustej jeszcze biblioteki; miał uczucie, że wskutek jego nagłego wejścia cichną setki i tysiące głosów, szeptów i śmiechów, płynących z książek, które żyją sobie na półkach. […] Pomyślał też, że biblioteka jest może najpiękniejszym wynalazkiem ludzkości. Po książce rzecz jasna”. – „ Małomówny i rodzina”

Małgorzata Musierowicz

Dyrektor GBP w Haczowie