„Kazik Malarz”- Wieczór wspomnień o Kazimierzu Prugarze

25-03-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Wieczór wspomnień poświęcony Kazimierzowi Prugarowi – RBR.INFO.PL

14 marca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyła się uroczysta premiera filmu pt. „Kazik Malarz” oraz otwarcie okolicznościowej wystawy. Dodatkowym akcentem tego niecodziennego wydarzenia był wieczór wspomnień dedykowany życiu i twórczości artysty ludowego Kazimierza Prugara z Trześniowa. Pan Kazimierz zapisą sie także w historii mieszkańców, jako pamiętnikarz i kronikarz. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach konkursu na inicjatywy oddolne ogłoszonego przez GBP w Haczowie w ramach projektu BLISKO 2023-2024.

Nieformalna grupa mieszkańców zaprzyjaźnionych i spokrewnionych z osobą Pana Kazimierza zadbała
o przywrócenie pamięci, utrwalenie dorobku artystycznego szanowanego i lubianego mieszkańca Trześniowa i postanowiła złożyć wniosek na inicjatywę oddolną. Wniosek w imieniu grupy nieformalnej skupiającej się wokół dorobku twórczego Pana Kazimierza Prugra  złożyła Pni Krystyna Wojtoń.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy właśnie pod dresem Pani Krystyny Wojtoń, Państwa Elżbiety i Bogusława Witek, Pani Krystyny Rysz, Pani Bożeny Krępulec, Pani dyrektor SP w Trześniowe- Joanny Kaczor. Dziękujemy bardzo przedstawicielom władz samorządowych z Sołtysem Trześniowa Maciejem Wojtuniem na czele. Dziękujemy serdecznie  czcigodnemu ks. Witoldowi Szmydowi, Proboszczowi Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Trześniowie, ks.Wikariuszowi Radosławowi Kwolek oraz wszystkim tym Państwu, którzy tak licznie przybyli na spotkanie w bibliotece i zechcieli podzielić się wspomnieniami i osobistymi relacjami ze spotkań z wielkim artystą i ciepłym, skromnym człowiekiem.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie.

Grażyna Serafin

Dyrektor GBP w Haczowie