DWUDNIOWE WARSZATATY W BIBLIOTECE – TEATR W SZAFIE

17-06-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

12 i 13 czerwca w Bibliotece w Haczowie odbyły się warsztaty z zakresu kreacji słowa i ilustracji pn. W świecie kamishibai” oraz spektakl muzyczny pn. „Opowieści z szafy”.

Warsztaty poprowadziła Pani Marta Jędrzejczyk znana artystka i animatorka z zespołu „Teatr Malowany Piosenkami”.

Pierwszego dnia obył się spektakl pn. „Teatr w szafie”czyli miniaturowy dom kultury, mieszczący się w przedwojennej zabytkowej szafie- miejscu, w którym literatura, słowo przeobraża się   w kolejne działania artystyczne. Warsztaty zakończyły się „Opowieściami z szafy”. Do zabawy słowem i dźwiękiem Pani Marta zachęciła dzieci tekstami z książki Petera Wohllebena  pt. „Sekretne życie drzew”.

Drugiego dnia odbyły się zajęcia teatralne Kamishibai. Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem. Warsztaty zakończyły się  pokazem spektaklu w tejże technice. Tematem opowiadania była historia zaczerpnięta z książki Gro Dahle pt. „Włosy mamy”.

Bardzo dziękujemy dyrektorowi SP w Haczowie Panu Grzegorzowi Sobocie oraz wychowawcom i nauczycielom klas od I do III za współpracę, za miłe i twórcze spotkanie oraz duże zaangażowanie i aktywność dzieci.

Dziękujemy bardzo Pani Marcie Jędrzejczyk za profesjonalnie przeprowadzone działania, za ciepłe i kolorowe chwile, które wspólnie przeżyliśmy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu BLISKO pn. „Bliżej książki, bliżej siebie. Biblioteka integruje i inspiruje”.

Dyrektor GBP w Haczowie