DOFINANSOWANIE DLA BIBLIOTEK

DOFINANSOWANIE DLA BIBLIOTEK
14-09-2023 No Comments Nowości Grażyna Serafin

95 bibliotek z całej Polski uzyska dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 2,1 mln zł w wyniku rozstrzygnięcia naboru do programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” – poinformował Instytut Książki będący operatorem programu. Wśród beneficjentów konkursu znalazła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie, która otrzymała dofinansowanie w wysokości  24 500,00 zł.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Otrzymane środki finansowe przeznaczymy na zakup komputerów stacjonarnych do filii bibliotecznych, lupy cyfrowe dla osób niedowidzących, Google VR Oculus  Quesr 2 i Wizualizer. Wizualizer w bibliotece pozwoli przyciągnąć uwagę i skupienie uczniów na lekcjach bibliotecznych. Dodatkowo można nagrywać pracochłonne i kosztowne w przygotowaniu doświadczenia, łatwo zapisać w komputerze i udostępnić czytelnikom oraz innym uczestnikom lekcji dane w postaci filmu.

o autorze