WAKACYJNE WARSZTATY w BIBLIOTEKACH-Relacje

WAKACYJNE WARSZTATY w BIBLIOTEKACH-Relacje
13-09-2019 No Comments blog Grażyna Serafin
Wakacyjne warsztaty w  Bibliotekach:  w Jabłonicy Polskiej, Jasionowie i w Haczowie

W okresie wakacji: 25 lipca i 22 sierpnia w Bibliotece w Jabłonicy Polskiej odbyły się warsztaty.

W czasie pierwszego spotkania wykonywaliśmy pawia z rolki po papierze toaletowym. Jego ogon został uformowany z odrysowanych dłoni na kartkach kolorowego papieru. Kolejnym dziełem uczestników była papierowa torebka, która z pewnością przyda się do zapakowania prezentu na różne okazje. Dzieci puściły wodzę fantazji  i wykorzystując papier, bibułę nożyczki i klej wyczarowały piękne ozdoby dla tych torebek.

W czasie kolejnego spotkania uczyliśmy się wykonywać kwiaty z krepiny i bibuły. Oczywiście poradziliśmy sobie doskonale, a wyniku tych prac powstały przepiękne czerwone kwiaty hibiskusa oraz różnokolorowe krokusy, które teraz zdobią naszą bibliotekę.

Obydwa spotkania przebiegały w miłej i bardzo radosnej atmosferze. Dziękuję wszystkim za udział w warsztatach.

Marzena Kielar

W Gminnej Bibliotece Publicznej filia w Jasionowie podczas wakacji odbywały zajęcia dla dzieci. Uczestnicy letnich spotkań w Bibliotece mieli możliwość spędzenia wolnego czasu na różnych ciekawych zajęciach: gry planszowe, edukacyjne, wspólne czytanie, zajęcia plastyczne przy użyciu różnych materiałów. Największą atrakcją było malowanie na streczu, które z pewnością powtórzymy, gdyż sprawiło wszystkim bardzo wiele radości.

Serdecznie wszystkim dziękuję za udział w zajęciach i miło spędzony czas. Jednocześnie zapraszam do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Monika Filak

W Gminnej Bibliotece Publicznej  w Haczowie podczas wakacji odwiedziła nas grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Haczowie z panią Aldoną Mazur.  Spotkanie odbyło się w ramach współpracy  z GOKiW i KGW w Haczowie, mające na celu promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Zaproponowaliśmy młodzieży grę edukacyjną pt. „ZnajZnak”, wydaną przez wydawnictwo IPN. ZnajZnak to jedna z niewielu gier edukacyjnych, które przekazując graczom wiedzę, nie nudzą i nie męczą. Jest to gra, w której wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki. Jak to zostało osiągnięte? ZnajZnak składa się ze 132 kart. Na każdej karcie jest pokazanych 12 ze 133 różnych symboli dotyczących najnowszej historii Polski. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie karty i uważnie się im przyjrzymy, okaże się, że zawsze mają one jeden wspólny symbol. Gracz ma za zadanie jak najszybciej znaleźć ten wspólny symbol na dwóch leżących na stole kartach i podać jego nazwę. Jeżeli mu się to uda, swoją kartę oddaje przeciwnikowi. Jeżeli nie zna nazwy znaku, odwraca kartę, odczytuje definicję symbolu, a na stół wykłada nową kartę i gra toczy się dalej. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki.

Następnie młodzież napisała samodzielnie opowiadanie na zasadzie podaj dalej.

Spotkanie było kolejną okazją do  zacieśniania więzi międzypokoleniowych. Dziękujemy!

Grażyna Serafin

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *