TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W BIBLIOTECE WE WZDOWIE

27-06-2017 No Comments blog Monika Filak

robocze(1)

Tuż przed wakacjami naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. „O” ZS we Wzdowie pod opieką Pań nauczycielek. Spotkanie odbyło się ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”. Celem tej kampanii społecznej jest mobilizowanie do aktywnej promocji czytelnictwa poprzez czytanie dzieciom w różnych placówkach i instytucjach.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały wybranej przez siebie bajki, rozwiązały zagadki związane

z treścią bajek i baśni, obejrzały wystawkę książkową oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza                 i zasadami zachowania w bibliotece.

Na pożegnanie uczniowie otrzymali drobny upominek, mający przypominać im o czytaniu

oraz kolorowanki z ulubionymi postaciami z bajek.

Serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę spotkania.