OZDOBY WIELKANOCNE W BIBLIOTECE WE WZDOWIE

26-04-2019 No Comments blog Grażyna Serafin
   Ozdoby wielkanocne  w bibliotece we Wzdowie
Dn. 05.04.2019 w Bibliotece Publicznej we Wzdowie odbyły się warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych z papierowej wikliny.Papierowa wiklina to ostatnio bardzo popularny materiał do robienia świątecznych dekoracji. Przedmioty wykonane tą techniką wymagają dużo dokładności i cierpliwości, jednak są bardzo wytrzymałe i wyglądają prześlicznie. Rurki do wykonania papierowych dekoracji można zrobić samodzielnie ze strych gazet lub kupić. Ozdobami wielkanocnymi mogą być np. kwiatki, pisanki, zajączki itp. My na przedświątecznych warsztatach razem  z naszymi czytelniczkami samodzielnie wykonałyśmy koszyk z rączką oraz uczyłyśmy się jak zrobić okrągły wianek na drzwi.
Ozdoby z papierowej wikliny oprócz tego, że prezentują się bardzo ładnie i oryginalnie są też dobrym pomysłem na prezent.