ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW w BIBLIOTECE w TRZEŚNIOWE

ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW w BIBLIOTECE w TRZEŚNIOWE
23-05-2019 No Comments blog Grażyna Serafin
Odwiedziny przedszkolaków w Bibliotece w Trześniowie.
8 maja biblioteka w Trześniowie gościła grupy „ Muchomorków” i „ Krasnoludków” z Przedszkola Samorządowego w Trześniowie wraz z Paniami. Dzieci z wielką radością zapoznały się z „magicznym” dla nich miejscem. Kilkoro z nich jest już czytelnikami i z rodzicami odwiedzają biblioteką, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką i pracą bibliotekarza. Przedszkolaki zwiedziły placówkę , przeglądały książki znajdujące się na półkach – szczególnie bajki. Dzieci dowiedziały się: w jaki sposób zapisać się do biblioteki, jak należy się w niej zachować, poznały zasady wypożyczania i poszanowania książki. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały czytanych głośno bajek, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.
Na zakończenie spotkania dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za miłe spotkania które wypadły w Dniu Bibliotekarza.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z obietnicą, że wróci tutaj z rodzicami aby się zapisać i wypożyczać książki.
o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *