Nowa siedziba biblioteki we Wzdowie

Nowa siedziba biblioteki we Wzdowie
27-12-2016 No Comments blog Monika Filak

Mijający 2016 rok zapisze się w historii Biblioteki Publicznej we Wzdowie w sposób szczególny. Po wielu latach oczekiwań biblioteka doczekała się nowej siedziby.

Filia została przeniesiona do większego i wyremontowanego lokalu, znajdującego się

w sąsiedztwie  Ośrodka Zdrowia. W przestronnej Wypożyczalni czytelnicy mogą

w dużo lepszych warunkach korzystać z księgozbioru biblioteki, który został podzielony na poszczególne działy według kategorii wiekowej. Czytelnia wyposażona została w dwa stanowiska komputerowe z  dostępem do darmowego Internetu. Na miejscu istnieje także możliwość wykonania wydruku komputerowego, skanu i ksera dokumentów. Dzięki nowym pomieszczeniom w bibliotece organizowane są spotkania z dziećmi i młodzieżą mające na celu promocję czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań ciekawą literaturą.

Nowa siedziba powstała dzięki zaangażowaniu Radnego i Sołtysa wsi Wzdów  Pana Andrzeja Gromka, któremu serdecznie dziękujemy za zainteresowanie sprawą remontu placówki oraz pomoc podczas przeprowadzki. Ponadto podziękowania należą się również wszystkim osobom, które pomogły nam przy przenoszeniu wyposażenia i księgozbioru biblioteki, a w szczególności młodzieży Zespołu Szkół we Wzdowie oraz Paniom Nauczycielkom Annie Mazur i Magdalenie Kopczyk.

 

Serdeczne dziękujemy i zapraszamy do naszej biblioteki.

 

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *