„Mądre Sówki” w GBP w Haczowie

„Mądre Sówki” w GBP w Haczowie
24-06-2019 No Comments blog Grażyna Serafin

W ostatnim tygodniu roku szkolnego tuż przed wakacjami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie gościliśmy grupę przedszkolaków. Odwiedziła nas grupa ”Mądre sówki”, jedna spośród wielu wychowanków z Samorządowego Przedszkola w Haczowie, oczywiście pod opieką Pań  wychowawczyń.

Dzieci poznały zasady zapisów do biblioteki. Poznały regulamin wypożyczalni, czytelni oraz pooglądały  księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Panie bibliotekarki przygotowały małą wystawkę, którą dzieci bardzo chętnie obejrzały. Największym zainteresowaniem cieszyły się książeczki dla najmłodszej grupy czytelników, zwłaszcza te, które służą również do zabawy.

Przedszkolaki sprawiły nam dużą niespodziankę, ponieważ chętnie przeczytały głośno kilka wybranych bajeczek i wierszyczków. Radość była tym większa, że dzieci nie były na to przygotowane i czytały  zupełnie nowe teksty, które poleciła im Pani wychowawczyni oraz Pani bibliotekarka.

Gratulujemy dzieciom odwagi i śmiałości przy głośnym czytaniu. Podziwialiśmy, jak sobie doskonale radzą z czytaniem najtrudniejszych wyrazów w zdaniach pojedynczych i złożonych, wypowiadając wyraźnie głoski szumiące takie jak: sz ż  cz  dź oraz inne, trudne głoski.  Dało się zauważyć, że dzieci są doskonale wyuczone i przygotowane do publicznych występów, ponieważ nie miały żadnej tremy i chętnie zgłaszały się do czytania. Serdecznie gratulujemy przedszkolakom, Paniom wychowawczyniom oraz rodzicom, którzy zachęcają dzieci do czytania książek. Mamy nadzieję, że dzieci jeszcze nie raz nas odwiedza już jako mali, pełnoprawni czytelnicy GBP w Haczowie.

 

 

                                                                                                                                                                                                                        Grażyna Serafin

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *