Jak założyć własną hodowlę kur? Szkolenie Punktu Doradztwa Rolniczego

Jak założyć własną hodowlę kur? Szkolenie Punktu Doradztwa Rolniczego
10-11-2016 No Comments blog Monika Filak

               Jak założyć własną hodowlę kur? 

 

03 listopada ( czwartek) w Bibliotece Publicznej w Jabłonicy Polskiej odbyło się kolejne szkolenie doradcze skierowane głównie do rolników z naszej miejscowości. Szkolenia lektorskie odbywają się w ramach działalności Punktu Doradztwa Rolniczego PODR Boguchwała przy UG Haczów w Haczowie. Spotkanie poprowadziła Pani Krystyna Czubat, która od wielu lat bardzo chętnie dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Prelegentka poruszyła tym razem dwa zagadnienia dotyczące głównie hodowli drobiu:

  1. Chów przydomowy drobiu.
  2. Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich – nowe możliwości dofinansowania.

Pani Krystyna bardzo chętnie odpowiadała na pytania uczestników i zachęcała ich do dzielenia się między sobą doświadczeniami zdobytymi przy prowadzeniu własnych hodowli ptactwa domowego. W trakcie spotkania można było obejrzeć prezentację wzorcowego gospodarstwa rolnego, prowadzonego na terenie naszego kraju, specjalizującego się głównie w hodowli drobiu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania a w szczególności Pani Krystynie, która od wielu lat służy pomocą i udziela cennych rad wielu mieszkańcom naszej gminy.

 

Grażyna Serafin

 

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *