GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
9-02-2017 No Comments blog Monika Filak

GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

7 lutego 2017 r. w sali tradycji Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie już po raz piąty odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorami była Szkoła Podstawowa w Haczowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna, a pomysłodawcami p. Agata Szydło i p. Anna Wulw – nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów.

W finale udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych z terenu gminy Haczów, wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Byli to:

  • Julia Pokrywka, Milena Smoleń(Jasionów);
  • Jakub Pojnar, Amelia Zubik (Trześniów);
  • Amelia Bąk, Wiktoria Motyl (Wzdów):
  • Wiktoria Kwolek, Wiktoria Nóżka (Jabłonica Polska);
  • Kacper Dołęgowski, Kinga Siedlecka (Malinówka)
  • Aleksandra Inglot, Bartłomiej Janas (Haczów).

Uczestnicy konkursu czytali wybrane fragmenty książki Zofii Staneckiej pt. „Tajemnica namokniętej gąbki”.

Jury w składzie: p. Barbara Bajek – emerytowany nauczyciel języka polskiego, p. Beata Pańko – nauczyciel języka polskiego i dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie, p. Helena Domaradzka – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie oraz p. Zofia Błaż – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie, miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Uczniowie, mimo dużej tremy, starali się przedstawić właściwą interpretację tekstu, wydobyć jego nastrój i walory literackie. I miejsce zajęła Aleksandra Inglot, II miejsce Bartłomiej Janas, zaś III – Milena Smoleń. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki książkowe i dyplomy za udział w konkursie, zaś zwycięzcy dodatkowe nagrody.

Dziękujemy uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu, zaś zwycięzcom gratulujemy odniesionego sukcesu.

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *