20-09-2016 Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Kosmowską

20-09-2016 Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Kosmowską
26-09-2016 No Comments blog Monika Filak

SPOTKANIE AUTORSKIE  Z  PANIĄ  BARBARĄ KOSMOWSKĄ

 

20 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Barbarą Kosmowską, autorką książek dla dorosłych i młodzieży. Pisarka jest laureatką wielu konkursów m. in. „ Uwierz w siłę wyobraźni”,” Dziennik Polskiej Bridget Jones” oraz nagród literackich im. Astrid Lindgren i książka roku 2007. Barbara Kosmowska jest także autorką słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta Zakładu Historii i Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno- Historycznym Akademii Pomorskiej w Słupsku. Współpracuje z czasopismem „ Guliwer”, skierowanym głównie do młodzieży. Pełni funkcję kuratora społecznego oraz radnej w Bytowie, w mieście, z którego pochodzi i w którym mieszka. Pisarka nie potrzebuje zapewnień z naszej strony , o tym, że jest osobą utalentowaną i cieszącą się powszechnym autorytetem. Niemniej jednak uznałam za stosowne dodać kilka słów o jej dotychczasowym dorobku literackim i naukowym, po to, aby zaznaczyć i podkreślić ,jaki ogromny zaszczyt spotkał wszystkich uczestników spotkania z tą wyjątkową osobą, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pani Barbara jest osobą niezwykle skromną, delikatną, serdeczną, obdarzoną poczuciem humoru i subtelnym, kobiecym wdziękiem . Przebywając w towarzystwie tak szlachetnego człowieka, jakim jest pani Barbara, można, chociaż przez chwilę zapomnieć o świecie pełnym agresji i nienawiści. Nasze spotkanie trwało prawie dwie godziny, ale atmosfera była miła i serdeczna, że straciliśmy zupełnie poczucie czasu. Każde słowo wypowiedziane przez naszego zacnego gościa brzmiało, jak najpiękniejsza muzyka, której można słuchać bez końca. Dopełnieniem tych cudownych chwil był moment, kiedy pani Barbara rozdawała nam hojnie swoje autografy, które brzmią  niczym najpiękniejsze  życzenia  i niosą słowa otuchy.

W imieniu własnym oraz koleżanek z DKK, pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zechcieli przyjść na spotkanie ze znaną i cenioną pisarką. Szczególne słowa uznania kieruję pod adresem młodzieży przybyłej na  spotkanie wraz  z panią dyrektor  Gimnazjum w Haczowie , panią Heleną Zawadą i  opiekunką  panią  Anną Błaż.  Dodam tylko, że młodzież gimnazjalna sprawiła ogromną radość naszemu gościowi, ponieważ bardzo kocha dzieci i pragnie im pomagać poprzez pisanie powieści o pojawiających się problemach, szczególnie w okresie wzrastania i dojrzewania. Dziękuję wszystkim koleżankom bibliotekarkom, które przybyły wraz ze swoimi czytelnikami, sympatykami i przyjaciółmi biblioteki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu książki, realizowanego przez Instytut Książki. Serdecznie dziękujemy koordynatorowi DKK na terenie woj. Podkarpackiego, pani Małgorzacie Augustyn za umożliwienie nam tego spotkania oraz pani Barbarze Kosmowskiej, za to, że zgodziła się z nami spotkać.

 

Z wyrazami szacunku Grażyna Serafin

 

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *