Wycieczka do Biblioteki w Haczowie

23-05-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

W dniu 18 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Haczowie odwiedziły dzieci klasy III ze Szkoły Podstawowej w Haczowie. Dzieci zwiedziły nową siedzibę Biblioteki, zapoznały się z Regulaminem Wypożyczalni i Czytelni oraz chętnie opowiadały o najciekawszych książkach i lekturach, które przeczytały w ostatnim czasie.

Dzieci zwiedziły także wystawę historyczną i wystawę laureatów prac konkursowych pt. „Dwór dawniej i dziś”. Młodzi czytelnicy z dużym zainteresowaniem słuchali krótkiej historii Dworu, Państwa Urbańskich i podziwiali odrestaurowane pomieszczenia, zwłaszcza przepiękne sklepienia w zabytkowej części Biblioteki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się starodawne książki, fotografie, zdjęcia i gazety z 1939 roku, które zawierają informacje o wybuchu II Wojny Światowej i ówczesnej sytuacji politycznej w świecie.

Bardzo dziękujemy wychowawczyni w osobie Pani Doroty Bania, która przyprowadziła dzieci do Biblioteki, aby pokazać im nie tylko przepiękny obiekt, ale przede wszystkim zachęcić je do czytania książek teraz i w przyszłości.

Z tej okazji dziękujemy wszystkim wychowawcom i opiekunom, którzy przychodzą z dziećmi do haczowskiej Biblioteki Publicznej i dają im wspaniały przykład kultywowania tradycji, kultury, czytelnictwa i poznawania skarbów literatury narodowej.

dyrektor GBP w Haczowie wraz z pracownikami.