WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE W JABŁONICY POLSKIEJ

5-04-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Wizyta przedszkolaków w bibliotece w Jabłonicy Polskiej.

W dniu 29 marca 2022 r. bibliotekę w Jabłonicy Polskiej odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej wraz z wychowawczynią P. Edytą Rachwał.

Nasi mali goście mogli dowiedzieć się, co to jest biblioteka, czym się zajmuje i dlaczego warto chodzić do biblioteki oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać czytelnikiem.

Porozmawialiśmy sobie o książkach i o tym jak należy o nie dbać na podstawie  wiersz Jana Huszcza: „Skarga książki”.

W dalszej części spotkania przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia biblioteki i zapoznania się z księgozbiorem biblioteki, a także mogły samodzielnie wypożyczyć wybrane przez siebie książki.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz słodki upominek z zachętą do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki.

Dziękuję za przybycie i miłe spotkanie oraz otrzymane podziękowanie.

Marzena Kielar