Noc Bibliotek w Jabłonicy Polskiej

3-11-2021 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Zapraszamy do czytania relacji i do odwiedzania biblioteki !

Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek odbywa się już po raz siódmy. W tym roku pod hasłem: „Czytanie wzmacnia”. To wielkie święto bibliotek i czytania. Ma na celu zachęcać do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek.

Z tej okazji bibliotekę w Jabłonicy Polskiej odwiedzili uczniowie klasy IV wraz z Panią Martą Matusz. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od odczytania wiersza Joanny Mueller – „Co to za tuba, co to za wzmacniacz”, napisanego specjalnie na to wydarzenie. Następnie omówiliśmy rolę i znaczenie czytania książek w naszym życiu wskazując na wspierającą moc literatury.

W dalszej części spotkania zagraliśmy w grę towarzyską „Flirt” z cytatami utworów poetyckich Bolesława Leśmiana m in. „Klechd sezamowych” i „Przygód Sindbada Żeglarza”. Wprowadziła nas ona w doskonały nastrój. Mogliśmy „poflirtować” poznając polską literaturę i mówić pięknie „Leśmianem”.

W czasie tego spotkania nauczyliśmy się również korzystać z katalogu on-line poprzez stronę „Szukam książki” i dokonywać rezerwacji wyszukanych książek w wybranej przez siebie bibliotece.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe zakładki do książek

Dziękuję naszym Gościom za przybycie i za to owocne spotkanie.

Marzena Kielar