„Gołębi na Rynku nikt już nie karmi’

9-08-2021 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

Z ogromną radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie wydała debiutancki tomik wierszy pt. „Gołębi na Rynku nikt już nie karmi” autorstwa Pani Małgorzaty Kaczkowskiej.

Pani Małgorzata pochodzi z Jabłonicy Polskiej, a obecnie mieszka i studiuje w Krakowie. Wybrała kierunek Digital Design, gdzie rozwija wrodzone zdolności artystyczne. Od najmłodszych lat interesuje się literaturą, sztuką i fotografią. Jako stała czytelniczka Biblioteki brała udział w różnego rodzaju konkursach literackich i poetyckich na terenie miejscowości i nie tylko.

W roku 2014 została wytypowana do ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Stanisławy Kopiec” O Lubeński dzwon” i została laureatem w najmłodszej kategorii wiekowej.

W 2013 wraz z kolegami i koleżankami z Jabłonicy Polskiej brała udział w ogólnopolskim konkursie literackim i fotograficznym „Smaki życia: słodko kwaśny. Pani Małgorzata zdobyła główną nagrodę za pracę pt. „Tajemnice żywota w prostym kadrze”.

Pozwoliłam sobie nieco przybliżyć sylwetkę artystyczną Pani Małgosi, aby pokazać, że nic nie dzieje się ot tak sobie. Jak sam mówi: [pracuję nad tym, aby na końcu drogi nie zostać rozliczona za zakopane talenty…].

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas przy wydawaniu książki, wyrażając tym samym przekonaniem, że pomagając młodej, lokalnej, utalentowanej młodzieży przyczyniamy się do rozwoju kultury i promocji naszych małych Ojczyzn.

W sposób szczególny dziękujemy: Wójtowi Stanisławowi Jakielowi i właścicielom firm:

Drew-met, Secma innowacje, W-metal.

Dyrektor GBP w Haczowie