BIBLIOTEKA W JABŁONICY POLSKIEJ SOLIDARNA Z UKRAINĄ

17-03-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo!

W dniach od 4 do 11 marca 2022 r. z okazji Dnia Kobiet miała odbyć się polska trasa koncertowa Olega Dovgala, wirtuoza gry na fletni Pana, kompozytora i wykładowcy na Uniwersytecie Lwowskim. Niestety ze względu na sytuację, jaka obecnie panuje na Ukrainie, artysta nie ma możliwości przyjazdu do naszego kraju. Dlatego z jego inicjatywy powstał koncert w wersji multimedialnej, do którego dostęp wykupiła Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie, by w ten sposób pomóc ludziom Kultury i Sztuki z Ukrainy.

Do tego wsparcia przyłączyła się również Biblioteka w Jabłonicy Polskiej goszcząc u siebie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Macierzanka”. W tym miejscu kieruję gorące podziękowania w kierunku Pań za przybycie i odsłuchanie utworów Olega Dovgala.

W pełni solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Całym sercem jesteśmy z Wami. Kierujemy ku Wam najserdeczniejsze myśli i wyrazy wsparcia. Pamiętamy o ukraińskich twórcach i instytucjach kultury.

Marzena Kielar