Lekcja biblioteczna w Jabłonicy Polskiej

22-01-2018 No Comments blog Monika Filak

W dniu 10 stycznia 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie, filia w Jabłonicy Polskiej gościła uczniów klasy |II Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej wraz z wychowawczynią P. Jolantą Pyzia. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem i jak wypożyczać książki oraz jakie są zalety czytania książek. Biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu książki Pawła Wakuły: „Jagiełło pod prysznicem” – opowieści o władcach Polski, a później ochoczo odpowiadały na zadawane pytania dotyczące przeczytanej treści. Na zakończenie miłej wizyty nasi goście otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

Marzena Kielar