Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki
22-04-2015 No Comments blog,DKK dkaszuba

Dnia 22.04 w czytelni GBP w Haczowie odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na początku pani dyrektor Helena Domaradzka gorąco powitała zebranych gości i przedstawiła krótko jaka jest idea powstania DKK.

DKK jest to grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o książce, czyli dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Łączy je wspólna pasja czytania i chęć podzielenia się własną opinią, wrażeniami, odczuciami.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło 12 kobiet reprezentujących różny przedział wiekowy oraz odmienne percepcje czytelnicze. Pomimo to panie szybko nawiązały kontakt. W chwili obecnej w klubie dyskusyjnym goszczą same panie, ale może w przyszłości uda nam się zachęcić do udziału również panów.

Przedmiotem dyskusji była książka Barbary Kosmowskiej pt. „ Gorzko”. Pomimo wspomnianej różnicy pokoleniowej i odmiennych upodobań czytelniczych pań omawiana książka cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywołała burzliwą dyskusję i wnikliwą analizę. Zwrócono uwagę na wielowątkowość powieści oraz aspekt psychologiczny, który towarzyszył narratorowi od początku do końca przebiegu akcji. Autorka poprzez specyficzną budowę książki daje czytelnikowi czas na odnalezienie siebie, refleksję oraz osobistą ocenę przebiegu wydarzeń.

Tragiczne losy bohaterów, które wręcz negatywnie udzielały się odbiorcy podczas czytania lektury nie wpłynęły negatywnie na atmosferę spotkania . Może to sprawiła piękna pogoda i zapach wiosennych kwiatów ?, a może po prostu chęć spotkania się w miłej i kulturalnej atmosferze. Jednym słowem nie było „ gorzko”. Na ciepły klimat spotkania wpływały również podane ciasteczka i herbata. Pomimo różnicy zdań wszyscy uznali omawianą książkę za godną przeczytania i polecenia .Okazało się, że klubowiczki to naprawdę wytrawne miłośniczki polskiej literatury współczesnej.

Zapraszamy na następne spotkane, które odbędzie pod koniec maja.

o autorze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *