SPOTKANIE MUZYCZNE W BIBLIOTECE W HACZOWIE

27-09-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

25 września w Bibliotece w Haczowie odbyło się kolejne spotkanie muzyczne z udziałem Pani Doroty Gierlach. Tym razem Pani Dorota przekonała nas, że w rytmie walca można śpiewać nie tylko piosenki biesiadne, ale także patriotyczne, filmowe i romantyczne.  Przywołała na pamięć utwory z repertuaru takich wokalnych sław jak: Magda Umer, Anna Jantar, Sława Przybylska, Bernard Ładysz i wielu innych znakomitych artystów polskiej sceny muzycznej.

To było piękne i wzruszające spotkanie. Pani Dorota, śpiewając z lekkością motyla, poruszyła najczulsze struny w sercach słuchaczy. Doskonała dykcja, czystość głosu wpłynęła na niecodzienny nastrój muzycznego wieczoru. Każdy z nas otrzymał w darze fragment muzyczny budzący odmienne emocje.  Dla jednych były to łzy wzruszenia, dla innych okazja do wspomnień z młodzieńczych lat i refleksji nad przemijaniem, a dla innych po prostu radością ze spotkania  z drugim człowiekiem.

Nie bez przyczyny zatem naukowcy twierdzą, iż

Muzyka nie tylko sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, ale także oddziałuje na mózg, zdrowie psychiczne i fizyczne. Muzyka ma bardzo pozytywny wpływ na ludzi. Pomaga w relaksacji, łagodzi stres i dobrze wpływa na nastrój, zdolność koncentracji, skupienie i kreatywność. Może także pomóc w przetwarzaniu informacji i uczeniu się.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na następne spotkanie, o którym będziemy informować na bieżąco.

Dyrektor GBP w Haczowie

Grażyna Serafin