Dzień Głośnego czytania w Bibliotece w Jabłonicy Polskiej.

2-10-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy 29 września– święto, które ma na celu promocję czytelnictwa i zachęcenie zarówno dzieci, jak i dorosłych do wspólnego sięgania po książki. Inicjatywa ta powstała w 2001 roku z ramienia Polskiej Izby Książki, która dostrzegła potrzebę popularyzacji literatury w codziennym życiu. Patronką tego wyjątkowego dnia wybrano Janinę Porazińską wybitną polską autorkę książek dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka w Jabłonicy Polskiej przyłączyła się to tej akcji zapraszając 30 września 2024 .dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią P. E. Rachwał do głośnego czytania opowiadania Orianne Lellemand – „ O wilku, który miał humory”

Pamiętajmy, że książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem

Święto więc warto obchodzić każdego dnia , do czego gorąco zachęcam.

Marzena Kielar