OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W JASIONOWIE

17-06-2024 No Comments Nowości Grażyna Serafin

XXIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w bibliotece w Jasionowie

W dniu 13 czerwca 2024 r Gminną Bibliotekę w Jasionowie odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej wraz z wychowawczynią P. G. Balawajder. Nasi mali goście mieli okazję zwiedzić wypożyczalnię i czytelnię oraz dowiedzieć się jak funkcjonuje biblioteka i jak należy się w niej zachować. Omówiliśmy również zasady wypożyczania i dbania o książki.

Następnie dzieci wysłuchały przeczytane na głos opowiadanie Barbary Wicher pt: „ Akcja Potop” . Przyłączyliśmy się tym samym do akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. To czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa i jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju.

Codzienne czytanie dziecku jest wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Pamietajmy, że jest ono najważniejszym czynnikiem chroniącym i wspierającym wszechstronny rozwój dziecka i najlepszą inwestycją w jego przyszłość

Dziękuję za przybycie i za przyłączenie się do akcji czytelniczej.

Życzę miłej wspólnej lektury!

Marzena Kiela