PRZEDSZKOLAKI W NOWEJ BIBLIOTECE W HACZOWIE

11-05-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

W dniu 6 maja dzieci z Przedszkola Samorządowego w Haczowie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Maluchy miały okazję widzieć nową bibliotekę mieszczącą się w odrestaurowanym Dworze Haczowskim. Przedszkolaki zwiedziły piękną placówkę, dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato zdobione wnętrza, kolorowe książki, bajeczki i zabawki w kąciku zabawowym. Dzieci bardzo uważnie wysłuchały krótkiej historii Dworu, obejrzały wystawę historyczną i zadawały ciekawe pytania. Dowiedziały się, że Państwo Urbańscy kochali książki i zachęcali do czytania ówcześnie żyjące dzieci i wpajali im szacunek do literatury, kultury i sztuki poprzez naukę pisania, czytania, haftowania i szycia.

Dziękujemy Paniom nauczycielkom w osobach: Pani Marta Ziemiańska, Pani Marta Boczar oraz opiekunkom: Pani Grażyna Prorok i Pani Bożena Mrozek, które na co dzień wychowują i wprowadzają dzieci w świat literatury oraz uczą, że przygodę z czytaniem rozpoczyna się od wczesnych lat, a w książkach można rozpoznawać bliskie elementy rzeczywistości.

Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie, kolorowe zakładki do książek i obiecały często odwiedzać to ciekawe miejsce. Żegnając się, zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką.

Grażyna Serafin