Legimi

Legimi

Krótka instrukcja dla czytelników jak korzystać z serwisu dostępu Legimi

www.legimi.pl

  • Gdzie otrzymać kod dostępu do serwisu Legimi:

1. Należy być zarejestrowanym czytelnikiem – Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie i posiadać ważną kartę czytelnika – jeżeli nie jesteś czytelnikiem, zapisz się koniecznie! Lista bibliotek http://www.wimbp.rzeszow.pl/filie-i-oddzialy-/legimi/, w których można otrzymać kod dostępu do serwisu Legimi.
2. Osobiście odebrać bezpłatny kod dostępu do Legimi w jednej z placówek GBP w Haczowie (należy mieć przy sobie kartę czytelnika).
3. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał –inaczej kod wygasa.
4. Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu, np. kod aktywowany 16 czerwca ważny jest do 16 lipca.
5. Po wygaśnięciu ważności kodu można zwrócić się do biblioteki po kolejny na następny miesiąc. Kody wydawane są wypożyczalni w Haczowie lub w filiach po wcześniejszym uzgodnieniu z bibliotekarzem w pierwsze dni robocze miesiąca, w godzinach otwarcia bibliotek.
6. Kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat.
7. Czytelnik może pobrać tylko jeden kod w miesiącu i nie może przekazywać kodu dostępu otrzymanego w bibliotece innym osobom.
8. Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach w GPP w Haczowie.

  • Jak zacząć korzystanie z serwisu Legimi:

Na stronie www.legimi.pl/podkarpackie należy:

  1. Wpisać kod aktywacyjny otrzymany w bibliotece.
  2. Dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć konto w Legimi, podając swój adres e-mailowy, oraz wymyślone przez siebie: nazwę użytkownika i hasło) – dotyczy przypadku, gdy czytelnik nie rejestrował się jeszcze w serwisie. Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ok. 60.000 ebooków i audiobooków. Dostęp do serwisu trwa 30 dni od daty aktywacji kodu.
  • Jak „wypożyczać” elektronicznie książki z mobilnej biblioteki:

1. Elektroniczne „wypożyczanie” książek i audiobooków z serwisu Legimi odbywa się po zalogowaniu na stronie www.legimi.pl i wybraniu zakładki „Ebooki i audiobooki”.
2. Czytelnik wypożycza książki i audiobooki klikając ich okładki i wybierając opcję „dodaj na półkę”.
3. W okresie ważności kodu czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto www.legimi.pl i po zalogowaniu dodawać kolejną półkę.

  • Jak czytać książki pobrane z mobilnej biblioteki:

1. Czytelnik może czytać na maksymalnie dwóch urządzeniach (czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze).
2. Na urządzeniach tych powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja ”Legimi”, dostępna do pobrania na stronie: www.legimi.pl/pobierz-legimi/
3. Zainstalowana na urządzeniu aplikacja zapamiętuje, w którym miejscu książki użytkownik przerwał czytanie.
4. Aplikacja „Legimi’ nie działa na starszych wersjach systemu Windows (wersja Windows 7 i niższe).

  • Dodatkowe ważne informacje:

1. Nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi” na czytnikach Kindle.
2. Wybranie i czytanie konkretnego tytułu e-booka przez czytelnika nie powoduje blokady możliwości wypożyczenia tego tytułu przez innych czytelników.
3. Lista tytułów książek:Legimi” jest zmienna.

Zapoznaj się z regulaminem korzystania z serwisu Legimi czytelników GBP w Haczowie REGULAMIN ( regulamin został opracowany przez Legimi) – dostępny także na stronie biblioteki w zakładce Regulaminy:
www.biblioteka.haczow.pl kontakt w sprawach technicznych do Legimi: https;//pomoc.legimi.pl;

infolinia Legimi: 22 307 65 40.

Kontakt w sprawie dostępu w GBP w Haczowie:
biblioteka@haczow.pl;

tel. (13) 43 347 03