Tydzień Bibliotek w Jabłonicy polskiej

17-05-2022 No Comments Nowości Grażyna Serafin

Szanowni Państwo,

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa, bibliotek i  bibliotekarzy organizowana od 2004 r przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich..

Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Akcja odbywa się w dniach 8-15 maja.

Hasłem XIX Tygodnia Bibliotek 2022 jest „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Biblioteka w Jabłonicy Polskiej również aktywnie włączyła się do tej akcji. W dniu 11 maja odwiedziły nas czytelniczki z klasy IV Szkoły Podstawowej  wraz z P. Martą Matusz.

W trakcie spotkania miałyśmy okazję podzielić się informacjami o ostatnio przeczytanych książkach. Powiedziałyśmy sobie, dlaczego warto czytać książki i jakie są zalety częstego czytania. Uczennice zapoznały się  z księgozbiorem biblioteki wartym przeczytania oraz nowościami wydawniczymi.

Z książki Jacka Łapińskiego: „Dlaczego warto czytać! Pasja zamiast nałogów – chyba że nałóg namiętnego czytania poznałyśmy złote myśli znanych osób o czytaniu i książkach.

Przeczytaliśmy również fragment opowiadania Pawła Boręsewicza pt. „Pstryk” z książki „Gorzka czekolada, nowe opowiadania o ważnych sprawach tom 2” z zachętą do dalszej lektury.

Dziękuję za przybycie do biblioteki i owocne spotkanie”

/W książkach zbieramy tylko rozkwitłe kwiaty ziaren kiełkujących w nas samych/

Maria Konopnicka

Marzena Kielar